Użytkowanie i pielęgnacja

Użytkowanie i pielęgnacja

Dobre referencje producenta podłóg drewnianych, wybór odpowiedniej chemii parkietowej oraz właściwa technologia wykonania są szczególnie istotne w przypadku litych podłóg drewnianych.

Duże znaczenie mają warunki klimatyczne w pomieszczeniu, poprawna eksploatacja oraz pielęgnacja. Niewątpliwie brak wiedzy na te tematy oraz nie zastosowanie zalecanych środków pielęgnacyjnych mogą przysporzyć wielu problemów, które zniweczą efekt pracy montażystów.

Największym wrogiem drewnianych podłóg jest WODA! Aby zapobiec późniejszemu odkształcaniu się desek, należy unikać remontów, np. malowania ścian, w czasie instalacji. Nie należy także w czasie takich prac przykrywać parkietu folią, a do klejenia używać klejów poliuretanowych (tzn. tych o niskiej zawartości wody). Podłogi drewniane zaleca się czyścić na sucho (zamiatanie, odkurzanie odkurzaczem z miękką końcówką czy okresowe przecieranie wilgotną ściereczką). Niewskazane jest używanie do czyszczenia dużej ilości wody, a co za tym idzie, mopów zmywających. Zabrudzony fragment należy jak najszybciej wyczyścić, najlepiej specjalnie przeznaczonym do tego środkiem (warto zwrócić uwagę, aby środek czyszczący nie był produkowany na bazie parafiny czy silikonu, najlepsze są produkowane na bazie żywic akrylowych).W kuchni, gdzie podłoga narażona jest najbardziej na działanie wody, pokrywamy jej powierzchnię dodatkową warstwą lakieru.

PIASEK to kolejny niszczyciel! Dobrze jest ułożyć maty, wycieraczki przy wejściu do domu. Nogi mebli należy zabezpieczyć filcowym podbiciem, a pod krzesła z rolkami stosujemy maty ochronne.

INSTRUKCJA PIELĘGNACJI

Do podłóg impregnowanych olejem zalecamy naszym Klientom (i nie tylko!) stosowanie środków pielęgnacyjnych firmy Pallmann, gdyż są to produkty sprawdzone i stosowane przez Nas od wielu lat.
Na podłogę olejowaną można wchodzić dopiero po całkowitym wyschnięciu powłoki oleju lub wosku, jednak nie wcześniej niż po 12 godzinach. Po upływie 12h zaimpregnowana powierzchnia jest już odporna na działanie wody oraz innych agresywnych cieczy. Od intensywności użytkowania podłogi zależy w dużej mierze jej dalsza żywotność. Pełne obciążenie np. ciężkimi meblami dopuszczalne jest nie wcześniej niż po upływie 12. Świeżo zaimpregnowanych podłóg nie wolno przykrywać dywanami czy folią przez okres pierwszych 14 dni.

Specjalne środki do pielęgnacji podłóg impregnowanych olejem Magic Oil 2K (Pallmann):
1. Magic Oli Care (Pallmann): środek do pierwszej i bieżącej pielęgnacji. Podwyższa odporność podłóg na wpływ czynników mechanicznych i chemicznych. Stosowany jest w miarę potrzeby w zależności od intensywności użytkowania pomieszczeń.
2. Clean (Pallamnn): środek czyszczący na bazie wodnej. Znakomity środek do bieżącego usuwania brudu z podłóg drewnianych.
3. Soya Soap Care: mydło- środek na bazie wodnej. Usuwa pozostałości środków czyszczących i pielęgnacyjnych. Szczególnie polecany do użycia przed ponownym olejowaniem podłóg Magic Oli 2K (Pallmann).

Pielęgnacja podłóg lakierowanych
Nie trudno jest utrzymać lakierowaną podłogę drewnianą w czystości. Pozostanie w idealnym stanie dzięki odkurzaniu i przetarciu wilgotną szmatką z dodatkiem łagodnego płynu do pielęgnacji lakieru .Zaleca się stosować środki w systemie zakupionego lakieru.

Skontaktuj się

Zadzwoń, nasi doradcy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i pomogą dobrać najkorzystniejsze rozwiązanie.